گزارش های امیدوار کننده این روزهای بازار

کاهش نسبی تنش های سیاسی از یک سو . گزارش های امیدوارکننده ای که این روزها از سوی شرکت های پذیرفته شده در بورس منتشر می شود از سوی دیگر باعث می شود،فعالان اصلی بازار سرمایه که عمدتا دارای دیدگاه بلندمدت و مبتنی برتحلیل بنیادی ،اقدام به خرید و فروش می نماید از ریزش شاخص بورس و مباحث مطرح شده توسط تحلیل گران تکنیکال که عمدتا بر تحلیل روزهای گذشته و نمودارهای قبلی شرکت تمرکز داشته و معتقدند که اولا تاریخ تکرار می شود و ثانیا "همه چیز در قیمت سهم مستتر است" و این روزها بر اصلاح بیش از حد شاخص و مسائلی از این قبیل تاکید دارند، باخیالی آسوده تر اقدام به معاملات خود می نمایند و جای خوشبختی است که بر اساس اطلاعات ارائه شده فروش یکماهه بعضی از شرکت های فولادی و پتروشیمی از فروش یک فصل گذشته آن بیشتر می باشد.این درحالی است که بخش قابل توجهی از بهای تمام شده این شرکت ها را هزینه های غیر دلاری مثل هزینه حقوق و دستمزد، هزینه های مربوط به انرژی و ..... تشکیل می دهد. که با نوسانات نرخ ارز ،بلافاصله عکس العمل نشان نمی دهد لذا می توان به آینده سودآوری این شرکت امیدواری بیشتری داشت.
از سوی دیگر،کاهش تنش های سیاسی و ورود میانجیگرانی همچون ژاپن و عراق نشان می دهد که امریکایی ها از مواضع غلط گذشته خود کوتاه آمده و این خبر بسیار خوبی برای اهالی بازار سرمایه است.
همچنین با توجه به نامگذاری سال جاری به عنوان سال رونق تولید ، دولتمردان نشان داده اند که بیش از گذشته در صدر ایجاد شرایطی برای نیل به اهداف فوق در مدت زمان کمتری هستند.
در همین راستا خبری مبنی بر واگذاری سهام دولت در چندین شرکت بزرگ بورسی در تمامی خبرگزاری ها مخابره شده است. که می بایست آنرا به فال نیک گرفت.اما از هم اکنون در خصوص زمان عرضه و چگونگی عرضه سهام در بازار باید هشدارهایی به تصمیم گیرندگان این موضوع داد.چرا که هر عرضه نابجا و در زمان نامناسب نه تنها خدمتی به جامعه نمی کند بلکه می تواند سبب سلب اعتماد و همچنین نارضایتی سهامداران در بورس را فراهم نماید.
و در انتها می توان به روند کاهشی ارزش دلار و سکه و عدم جذابیت آنها ، و همچنین خودرو و مسکن را به فال نیک گرفته ، شرایطی را فراهم نمود که این منابع به سمت بازارهای مولد یعنی بازار سرمایه سرازیر شود.

نظرت رو ارسال کن ...

نام و نام خانوادگی
وبسایت
آدرس ایمیل شما
نظر شما